Codzienne przyzwyczajenia wpływające na piękną skórę.

Codzienne przyzwyczajenia wpływające na piękną skórę

Zdrowa, promienna skóra bez przebarwień i niedoskonałości to baza dobrego wyglądu. Przyzwyczajone jesteśmy jednak do tego, że cera płata nam figle. Nasze kosmetyczki są więc pełne podkładów i korektorów, mających za zadanie ukrywanie zauważalnych wad skóry twarzy. Nie musi jednak tak być. Wystarczy wprowadzić do swoich urodowych zwyczajów kilka nawyków, oraz stosować odpowiednie kosmetyki, przykładowo krem z kolagenem, aby znacząco polepszyć wygląd skóry i nie czuć już potrzeby krycia jej pod makijażem.

Codzienna pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest jej codzienne dokładne oczyszczanie i nawilżanie. Czynności te wykonywać potrzeba przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a więc rano i wieczorem. Do mycia twarzy wykorzystywać trzeba przeznaczonych do tego produktów, takich jak żele lub pianki. Jeszcze przed umyciem twarzy żelem, zaleca się dokładnie usunąć z niej makijaż, przy pomocy mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego. Niedokładne zmycie makijażu, może sprawić zatykanie porów, podrażnienia, zaczerwienienia, wypryski, a nawet reakcję alergiczną. Następnym ważnym krokiem jest zadbanie o nawilżenie skóry. Zapewni to nałożenie kremu. Właściwie dobrany krem nawilżający, nie tylko zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci, ale też dostarczy jej cennych składników, wzmacniając ją i poprawiając jej wygląd. Świetnie sprawdzi się w tej roli krem kolagenowy.

Ważne jest nie tylko to, co nakładamy na twarz, ale też jak to robimy

Czy słyszałaś o tym, że wszelkiego pokroju kosmetyki, zamiast rozprowadzać w skórę twarzy silnymi ruchami, o wiele przychylniej jest w nią wklepywać? Czy to będzie krem z kolagenem, czy serum, a nawet podkład, wklepywanie kosmetyku w delikatną skórę twarzy jest lepszym rozwiązaniem. Wraz z wklepywaniem, substancje aktywne znajdujące się w kremie czy serum mają łatwiejszy dostęp do głębszych warstw skóry. Klepanie opuszkami palców skóry twarzy wspiera lepszemu ukrwieniu oraz polepszeniu mikrokrążenia, co nie pozostaje bez wpływu na jej dobry wygląd. Wsmarowywanie tymczasem sprawiać może rozciąganie skóry i przyspieszać powstawanie zmarszczek. Tego zaś nie chce chyba żadna z dziewczyn... Czym innym niż smarowanie jest jednak umiejętny, delikatny masaż twarzy opuszkami palców. Masowanie skóry twarzy w odpowiedni sposób działa bowiem, podobnie jak zawierający kolagen krem, odmładzająco i przeciwzmarszczkowo, a ponadto relaksująco. Opłaca się więc przemyśleć kwestię nauczenia się wykonywania na sobie takiego masażu.

Ochrona przed słońcem

Wbrew pozorom, skóra nie lubi słońca. Lekka, złota opalenizna prezentuje się wprawdzie kusząco, w rzeczywistości natomiast jest efektem naturalnych mechanizmów obronnych skóry przed promieniami słonecznymi. Zawarte w nich promieniowanie UV szkodzi strukturze skóry, sprawia, że wygląda ona gorzej i szybciej się starzeje, może też doprowadzić do groźnych chorób, w tym nowotworowych. W celu zadbania o ochronę skóry, opalanie lepiej jest zamienić stosowaniem samoopalaczy, a na co dzień chronić skórę właściwymi filtrami. Dobrze przy tym pamiętać, że skóra twarzy jest wystawiona na wpływ promieni słonecznych nie tylko latem, ale przez cały rok.

Wyjątkowa pielęgnacja skóry pod oczami

Krem z kolagenem to kosmetyk odpowiedni nie tylko do dbania o kondycję skóry twarzy. Warto używać również krem z kolagenem pod oczy. Skóra pod oczami potrzebuje szczególnej troski i pielęgnacji. Płytkie unaczynienie tych obszarów, u wielu osób powoduje niepożądane zasinienie. Na skórze wokół oczu występuje też hiper-pigmentacja, czyli zbyt duże wytwarzanie się barwnika skóry. Zjawisko to także ma wpływ na ciemniejsze zabarwienie skóry w okolicach oczu. Jest to też rewir podatny na tworzenie się zmarszczek mimicznych.

Na cienie i sińce pod oczami pomóc mogą kompresy wytwarzane z naparu świetlika, kopru włoskiego lub lipy. Zioła te wpływają zwężająco na naczynia krwionośne. Opuchliznę zniwelują chłodne okłady. Można do nich użyć metalowych łyżeczek trzymanych przez kilka minut w zamrażarce lub kostek lodu zawiniętych w ręcznik papierowy albo ściereczkę. Łagodząco działają też okłady z wacików zamoczonych w schłodzonym naparem z rumianku lub zielonej herbaty. Nic nie zmieni jednak codziennej, dokładnej pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami. Właściwy krem nawilżający, ze składnikami rozświetlającymi, używany rano i wieczorem, uchroni skórę w okolicach oczu przed wystąpieniem na niej nieestetycznych sińców i opuchnięć. Krem z kolagenem pomoże natomiast przystopować powstawanie zmarszczek mimicznych.

Eliminacja tego, co szkodzi

Choćby najlepszy krem z kolagenem do twarzy nie uratuje skóry, która codziennie napastowana jest szkodliwymi nawykami. Palenie papierosów, wielokrotne picie alkoholu, śmieciowa dieta... Skóra nie toleruje używek i momentalnie „odwdzięcza się” za ich nadmiar zmarszczkami, sińcami, przesuszeniem i brakiem blasku. O skórę trzeba dbać dogłębnie, nieregularna pielęgnacja traci znaczenie. Dlatego dla dobrego stanu skóry, warto odżywiać się zdrowo, wybierać owoce i warzywa, zamiast tłustych i słodkich przekąsek oraz definitywnie odrzucić palenie papierosów, a spożywanie alkoholu chociaż ograniczyć. Wiadomy jest także pozytywny wpływ wody na wygląd skóry – należy jej wypijać przynajmniej 2 litry dziennie.

Ruch nie tylko dla zdrowia

Idealnym uzupełnieniem właściwej diety i codziennej pielęgnacji skóry za pomocą kosmetyków, takich jak kolagen w proszku PremiumCollagen5000, jest zapewnienie sobie dawki ruchu co pewien czas. Systematyczne treningi fizyczne nie tylko działają na polepszenie się zdrowia oraz wysmuklenie figury, ale niewątpliwie spowodują też pozytywne zmiany w wyglądzie cery. Pod wpływem aktywności fizycznej, skóra nabiera sprężystości. Intensywny ruch polepsza przepływ krwi w organizmie, sprawiając, że tlen dochodzi do wszystkich komórek z większą siłą. Również i skóra jest więc lepiej dotleniona, dzięki czemu tworzy się na niej mniejsza ilość zaskórników i zmarszczek. Wraz z potem, produkowanym intensywnie podczas aktywności fizycznych, nasz organizm pozbywa się toksyn oraz niepożądanych wolnych rodników. Początkującym doradza się ćwiczyć kilka razy w tygodniu, w dni nie następujące po sobie, przez kilkadziesiąt minut. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń, rządzi różnorodność: może to być bieganie, gimnastyka w domu, trening na siłowni, pływanie... Wszystko jest zależne od upodobania, bo istotne jest, żeby ruch sprawiał radość.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>