Czego potrzeba włosom – jakie witaminy na włosy wybrać?

Piękne włosy to fantazja chyba każdej dziewczyny. Wszystkie pragniemy włosów lśniących, zdrowych, prawidłowo nawilżonych i najchętniej też takich, które będą się ładnie układać. Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się zmagać z szeregiem problemów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Traktować włosy dobrze – czyli jak?

Stan włosów bardzo często jest odzwierciedleniem tego, jak je traktujemy. A traktujemy je... cóż, przeważnie niestety nienajlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie akurat podajemy im, używając suszarki, lokówki czy prostownicy. Czujemy się usprawiedliwione, bo kto znajduje dziś czas na czekanie aż włosy samoistnie wyschną lub na zaplatanie wilgotnych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak faktu, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie pomaga też |bezustanne farbowanie, latem szkodliwy wpływ wpływa na włosy słońce, zimą – niskie temperatury. Czynników wpływających niekorzystnie na stan włosów jest zatem bardzo wiele, a pozbycie się ich wszystkich wydaje się być, jeśli nie niemożliwe, to z całą pewnością bardzo trudne. Nie zrezygnujemy przecież włosów suszyć, układać, a już na pewno nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uniknąć niezdrowego wpływu czynników atmosferycznych. Jak więc sobie wspomóc? Rozwiązań jest wiele, a jednym z nich jest skorzystanie z witaminy na włosy. Innym – makabryczne cięcie, ale tego wielbicielki długich pasm spływających na ramiona i plecy chętniej chciałyby uniknąć...

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, podobnie zresztą jak skóra i paznokcie, potrzebują witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Różnorodne wysiłki ratowania włosów za pomocą profesjonalnychszamponów, balsamów, masek i olejków spełzną na niczym, jeśli włosy nie będą chronione od środka. Sposobem na takie rozwiązanie jest doustne zażywanie odpowiednich witamin. Pojawia się zatem pytanie: jakie witaminy na włosy wybrać, jakie będą najodpowiedniejsze? Na szczęście nie trzeba się już nad tym zastanawiać i samemu wybierać zestawu akceptowanych przez nas witamin, gdyż na rynku dostępne są gotowe produkty. Właściwie wykonane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, pojawiają się nie tylko pod postacią tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale także jako apetyczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy ranking wygrywa biotyna. Wybierając dla siebie komplet witamin, warto zobaczyć, czy w składzie znajduje się ta właśnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, trudno o bardziej odpowiedni składnik.

Biotyna – pomoc dla zniszczonych włosów

Tytułowana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni istotną rolę dla zachowania zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezastąpiona do w pełni właściwego funkcjonowania organizmu. Na ogół raczej nieczęsto rozmyślamy nad jej funkcjonowaniem, po prostu go nie zauważając. Nie da się jednak nie zauważyć rezultatów niedomiaru biotyny. Zalicza się do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażenienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może zwiększone wypadanie włosów i widoczne osłabienie płytki paznokcia, która pozbawiona dobroczynnego działania biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do symptomów niedoboru biotyny należyteż podwyższenie cholesterolu we krwi. Może pojawić się mrowienie mięśni, a także uczucie ogólnego zmęczenia i senność.

Biotyna pełni więc zaskakująco ważną funkcję w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wypadające włosy, łamiące się przy każdej pracy paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry tworzą problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez wątpienia warto przeciwdziałąć. Witamina B7 wprawdzie regeneruje się w sposób naturalny w organizmie, jednak jest wiele elemntów, które mogą zaburzyć ten proces. Należy do nich zażywanie antybiotyków, konsumowanie alkoholu, jak również niewłaściwa dieta. Nie istnieje natomiast groźba przedawkowania biotyny. Nawet zażycie sporej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może dostarczyć wiele pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, przyjmując biotynę, możemy mieć pewność, że unikniemy przykrych skutków jej niedoboru. Dodatkowo witamina H zagwarantuje zdrowie skórze. W jaki sposób jednak pomaga biotyna na włosy? Włosy pod wpływem zapewniania im właściwych dawek witaminy B7, stają się gęstsze, mocniejsze, a dzięki połyskowi wydają się zdrowsze – i takie też są. Włosy wystawione na działanie kuracji biotyną zyskują też wyższą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, przykładowo słońce, mróz, czy używanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na ładne włosy, czyli zdrowie włosów zamknięte w... żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wzbudzają samoistnie powiązaniaskojarzenia z aptecznymi półkami, i kolorowymi tabletkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Zażywanie tak rozumienych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie tabletek. Czyli czynność, która nie należy do najsympatyczniejszych i o której w dodatku prosto zapomnieć. Kto natomiast powiedział, że witaminy produkowane być muszą wyłącznie pod postacią tabletek? Ktokolwiek to był, stanowczo nie miał racji. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najważniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników wsadzić w apetycznym żelku. Dostępne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to niepowtarzalne zestawienie witamin i minerałów, w skład którego wchodzą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście niezastąpiona dla dobrego stanu skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Najczęściej nie traktujemy swoich włosów do końca z rozwagą. Oczywiście chciałybyśmy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty oddala się od tej wizji. Pozwalamy na to, żeby wyglądały niezbyt korzystnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi problemach. „No cóż, to tylko włosy” - mówimy sobie. Nie jest to do końca prawda. Stan włosów jest poniekąd oznaką tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli kondycja włosów wzywa o nożyczki, może się okazać, że za chwilę zjawią się też problemy na przykład ze skórą. O zdrowie włosów warto więc zatroszczyć się nie tylko dla poprawy swojego wyglądu.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>