Dlaczego Twoje włosy nie lubią słońca?

Słońce, plaża, drinki z palemką, wakacje lub urlop. Lato kojarzy się z czasem beztroski, kiedy możesz odpocząć i zrelaksować się. Lato ma także pozytywny wpływ na wygląd, a to dzięki promieniom słonecznym i zdrowej, naturalnej opaleniźnie.

Niestety trzeba pamiętać, że włosy nie do końca lubią słońce, wiatr czy morską wodę. Zobacz co zrobić, by cieszyć się latem bez żadnych obaw o swoje włosy i móc zachować ich piękno przez cały czas!

Jak słońce wpływa na Twoje włosy?

Na pewno wiesz, że jedną z najbardziej widocznych oznak działania słońca na włosy jest to, że włosy stają się o wiele jaśniejsze. Jednak to nie wszystko co może Cię spotkać, jeśli zbyt długo będziesz przebywać na słońcu. Włosy od długotrwałego oddziaływania słońca stają się bardziej jasne, ale również wysuszone, bardziej łamliwe i matowe – po prostu tracą swój blask. Czemu tak się dzieje? Wszystkiemu jest winne promieniowanie ultrafioletowe. Kiedy promienie słoneczne padają na włosy, ich łuski rozchylają się. To toruje drogę promieniom UV, które przenikając w głąb włosa, niszczą jego warstwę korową. To właśnie zniszczona kora włosów odpowiada za mniejszą sprężystość, większą suchość i łamliwość. Promienie UV mogą również wpływać destrukcyjnie na aminokwasy białek. A czemu włosy od słońca stają się jaśniejsze? To znowu sprawka promieniowania UV – powoduje ono utlenianie melaniny, czyli pigmentu odpowiadającego za ciemną barwę włosa.

https://product-vault.com/produkt/noble-health-misie-na-zdrowe-wlosy-cena-sklad-kup-ulotka

Szczególnie szkodliwe jest współdziałanie wody i promieni słonecznych. Chodzi konkretnie o sytuację, kiedy wychodzisz z mokrymi włosami wprost na słońce. Krople wody na włosach zachowują się wtedy jak soczewki. Skupiają promieniowanie, co sprawia, że zniszczenia są o wiele silniejsze.

Dlaczego Twoje włosy nie lubią kąpieli w morzu?


Jednak nie tylko słońce źle wpływa na włosy. Nie przepadają one również za morską wodą, dlatego nie zostawiaj jej na włosach po wyjściu z morza. Woda morska sprawia bowiem, że włosy tracą swój połysk, stają się suche i o wiele łatwiej się łamią. Sól morska pozbawia włosy wilgoci, włosy przez nią tracą swoją sprężystość. Istnieją co prawda kosmetyki wykorzystujące sól morską ze względu na jej działanie oczyszczające i złuszczające, ale trzeba pamiętać, by nie używać ich w nadmiarze. Niektórzy twierdzą, że sól morska jako kosmetyk do włosów powinna być stosowana tylko raz na ok. 2-3 tygodnie.

Jak chronić włosy w czasie lata?

Przede wszystkim chroń włosy przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. Najlepiej wykorzystaj kapelusz, ponieważ przez cienką tkaninę chustki mogą przedostawać się promienie słoneczne. W czasie wakacji staraj się nie używać suszarki, lokówki czy prostownicy. Stosowanie ich tylko dodatkowo zmęczy włosy. Jeśli stosujesz kosmetyki na włosy to wybieraj takie z filtrami przeciwsłonecznymi. Nie susz włosów na pełnym słońcu, wykorzystaj do tego cień. Po każdej kąpieli w morzu spłucz morską wodę z włosów. Możesz do tego użyć nawet zwykłej butelkowanej wody mineralnej.

Czy odpowiednia dieta i suplementacja mogą pomóc?

Pamiętaj, że kondycja Twoich włosów zależy również od diety. Dlatego w tym czasie szczególnie pamiętaj o dostarczaniu do organizmu odpowiednich substancji – cynku, żelaza, miedzi, selenu czy biotyny.

Warto również rozważyć stosowanie odpowiedniej suplementacji, zwłaszcza gdy suplementy diety dostępne są już nie tylko jako kapsułki czy tabletki, ale również w tak przyjemnej w stosowaniu postaci jak żelki o pomarańczowym smaku. Taką właśnie formę mają Misie na zdrowe włosy firmy Noble Health, produkt zawierający 500% referencyjnej wartości spożycia biotyny w 2 żelkach. Dodatkowo znajduje się w nich cynk, selen, miedź i 9 innych składników odżywczych. Taka ilość dobroczynnych składników na pewno pomoże w odpowiedniej trosce o włosy w czasie wakacji.


Misie na zdrowie włosy możesz kupić na oficjalnej stronie produktu:
misie na zdrowewłosy

Komentarze

Brak komentarzy.

Ranking najlepszych produktów na potencję

Dziś faceci, którzy chcą rozwiązać problemy z erekcją nie są zdani tylko na słynną niebieską tabletkę. Sami mogą wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Produktów są...
Czytaj dalej >>

Smaczne żelki dla zdrowia włosów podbijają rynki!

Branże kosmetyczna czy suplementów diety ciągle się rozwijają.   Nowość goni nowość, a wszystko po to, by efekty stosowania były jeszcze lepsze, samo stosowanie...
Czytaj dalej >>

Jak nie wpaść w pułapkę, przy wyborze preparatu na odchudzanie?

Wielkie obietnice zwykle dają niewielkie efekty – wydaje mi się, że to zdanie świetnie pasuje do suplementów diety.   Dlatego warto wybierać takie suplementy, które...
Czytaj dalej >>