Jak radzić sobie z głodem podczas diety?

Jak radzić sobie z głodem podczas diety?

Jednym z najczęstszych problemów u osób, które są na redukcji jest podjadanie. Zjawisko to występuje zwykle u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem. Poradzenie sobie z uczuciem głodu i zapobiegnięcie przerwania diety to najtrudniejsze do przezwyciężenia rzeczy. Da się to jednak zrobić!

Zdrowe przekąski

Przygotuj sobie zdrowe i niskokaloryczne przekąski. Kiedy najdzie Cię ochota na pochrupanie czegoś, świetnie sprawdzi się np. pokrojona na małe kawałki marchewka. Uczucie głodu zniknie, a Ty nie przerwiesz swojej diety.

Jedz często, ale w mniejszych ilościach

Odpowiednia dzienna ilość posiłków które powinniśmy spożywać to 5. Powinny one być zbilansowane, dietetyczne i niskokaloryczne. Ważne, by jeść w regularnych odstępach, co ok. 3 godziny, wtedy uczucie głodu nie powinno dawać się we znaki.

Pij dużo wody

Podczas diety świetnie ją wspomaga przyspieszając metabolizm. Łatwo można wypełnić nią żołądek, dlatego dobrze jest zamienić kolorowe, gazowane napoje na zwykłą wodę mineralną.

Miętowa guma do żucia

Miej ją zawsze przy sobie, kiedy najdzie Cię ochota na coś słodkiego, jest ona doskonałym blokerem dla kubków smakowych, oprócz tego zapach mięty ma włąściwości tłumiące głód. Pomóc może Ci również umycie zębów miętową pastą.

Jedz na mniejszych talerzach

Udowodniono naukowo, że zjadamy widocznie mniej gdy spożywamy posiłki na mniejszych talerzach. Dotyczy się to również ich niebieskiego koloru, oszukasz swój wzrok i pozbędziesz się uczucia niedosytu.

Suplementy hamujące apetyt

Na rynku jest ich ogromna ilość, działają na kilka sposobów. Najbardziej efektywny jest wpływ na poziom serotoniny w mózgu, który zmniejsza poczucie głodu. Inne hamują głód poprzez wypełnienie przewodu pokarmowego i przedłużenie uczucia sytości, bądź przez poprawienie metabolizmu i ogólnej gospodarki węglowodanowej organizmu. Szczególnie dobre są preparaty z chromem, który nie tylko hamuje łaknienie, ale również wpływa na gospodarkę węglowodanową. Podwyższa poziom glukozy we krwi oraz zwiększa insulinowrażliwość tkanek, dzięki temu mamy mniejszą ochotę na słodycze i nie podjadamy między posiłkami. Suplementy takie jak SlimmerTime zawiera nie tylko chrom, ale także Glukomannan, African Mango, Zieloną herbatę i inne naturalne składniki, które nie tylko hamują apetyt, ale także przyspieszają trawienie i usuwają toksyny z organizmu. Warto więc przed zakupem przyjrzeć się składowi przeparatu i wybrać ten najlepszy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>