Jaki wpływ na odchudzanie ma zielona kawa?

ZIELONA KAWA – TOP SKŁADNIK WSPIERAJĄCY ODCHUDZANIE

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść stale zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta? Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci trochę nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, szczególnie na samym początku. To najlepszy moment na włączenie do diety zielonej kawy.

Weź łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa, to tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Dlatego jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie posiada też charakterystycznego aromatu. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana.Zawartość kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom.

Atrybuty kwasu chlorogenowego

Naukowcy zaciekawili się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów skuteczność działania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Analizowano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy działa na:

- Zmniejszenie zawartości tłuszczu w organizmie. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu nasz mechanizm może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.

- Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.

- Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.

- Przyspieszenie usunięcia toksyn z mechanizmu ludzkiego .

- Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

W filiżance czy w tabletkach?

W sklepach można zakupić zieloną kawę oraz tabletki wyszczuplające, które zawierają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia zazwyczaj sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uchodzi za o wiele zdrowszą odmianę pobudzających napojów.

W suplementach diety z zieloną kawą wykorzystuje się podwójny system spalania tłuszczu. Po pierwsze kapsułki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają zbyt dużemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin. Skoncentrowane działanie ekstraktu wpływa wiele efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>