Jaki wpływ na odchudzanie ma zielona kawa?

ZIELONA KAWA – TOP SKŁADNIK WSPIERAJĄCY ODCHUDZANIE

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść stale zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta? Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci trochę nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, szczególnie na samym początku. To najlepszy moment na włączenie do diety zielonej kawy.

Weź łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa, to tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Dlatego jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie posiada też charakterystycznego aromatu. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana.Zawartość kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom.

Atrybuty kwasu chlorogenowego

Naukowcy zaciekawili się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów skuteczność działania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Analizowano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy działa na:

- Zmniejszenie zawartości tłuszczu w organizmie. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu nasz mechanizm może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.

- Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.

- Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.

- Przyspieszenie usunięcia toksyn z mechanizmu ludzkiego .

- Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

W filiżance czy w tabletkach?

W sklepach można zakupić zieloną kawę oraz tabletki wyszczuplające, które zawierają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia zazwyczaj sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uchodzi za o wiele zdrowszą odmianę pobudzających napojów.

W suplementach diety z zieloną kawą wykorzystuje się podwójny system spalania tłuszczu. Po pierwsze kapsułki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają zbyt dużemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin. Skoncentrowane działanie ekstraktu wpływa wiele efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

Komentarze

Brak komentarzy.

Jak zwalczyć płaskostopie?

Co to jest płaskostopie? Jest to jedno z najczęstszych schorzeń dotyczących stóp. Płaskostopie to deformacja polegającą na obniżeniu lub całkowitym zaniku jej sklepienia –...
Czytaj dalej >>

Naturalne probiotyki

Odrobina wiedzy o probiotykach Czym one są? Probiotyki to żywe bakterie bądź drożdże, wywierające pozytywny wpływ na nasz organizm. Działają w żołądku lub jelitach, pełniąc funkcję...
Czytaj dalej >>

Jaki wpływ na odchudzanie ma zielona kawa?

ZIELONA KAWA – TOP SKŁADNIK WSPIERAJĄCY ODCHUDZANIE Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść stale zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz...
Czytaj dalej >>