Osłabione włosy? To możliwe, że jest to objaw niedoboru biotyny.

Najczęstszą reakcją na zaobserwowanie osłabienia kondycji włosów, czy też ich wypadaniu, jest wyprawa do drogerii po szampon, którego etykieta obieca pomoc powyższych problemów.Tymczasem nie każdy rodzaj kłopotów z włosami da się rozwiązać poprzez zastosowanieodpowiedniego lekarstwa Stan zdrowia włosów informujenas o tym, co dzieje się w środku organizmu. Włosy wyraźnie osłabione mogą być więc oznaką poważnych niedoborów istotnych dla zachowania zdrowia substancji. Zaniepokoić powinno zwłaszcza ich częste wypadanie. Preparaty nie poradzą sobie z tym problemem. O wiele lepiej jest Skorzystać poWyjście jakim jest witamina na włosy.

Rola biotyny w organizmie Ludzkim

Pod chemiczną nazwą „biotyna” kryje się witamina B7, zwana również witaminą H. Jest dostarczana do organizmu wraz żywnością – bogate w nią są produkty spożywcze takie jak: orzechy włoskie i ziemne, migdały, mąka pełnoziarnista, grzyby, niektóre warzywa (marchew, pomidory, szpinak), owoce (banany, melony, brzoskwinie), soja, drożdże, wątroba zwierząt, żółtko jajek, sery, masło. Ponadto, witamina B7 jest w pewnym stopniu naturalnie syntezowana przez florę bakteryjną jelit.

Biotyna oddziałowuje na organizm człowieka ma różne Jej podstawowa rola przyniosła jej przydomek „witaminy piękna”. Od witaminy H bowiem być zależna w ogromnej mierze kondycja skóry, włosów i paznokci, które w niemałym stopniu stanowią o wyglądzie . Jeśli chodzi o witaminy na włosy, biotyna jest zdecydowanie najważniejszą z nich. Jednak wartość biotyny w organizmie nie ogranicza się tylko do zapewniania doskonałego wyglądu.

Biotyna odgrywa w ciele ludzkim rolę nośnika dwutlenku węgla.Uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych i aminokwasów, dba też za prawidłowy przebieg procesów glukoneogenezy. Witamina B7 bierze udział w produkcji protrombiny, która jest nieużyteczna dla należytej krzepliwości krwi. Biotyna ponadto wspiera pracę tarczycy i jest konieczna dla właściwego pochłanianiu kwasu askorbinowego, czyli witaminy C. Jak widać, biotyna właściwości ma bardzo zróżnicowane, ale wszystkie są istotne dla regularnego funkcjonowania organizmu.

Najbardziej zauważalne ma wpływ biotyna na włosy, skórę i paznokcie i to przemiana w ich obrębie powinny być znakiem ostrzegawczym, że być może nastąpił w ostatnim czasie jej brak Biotyna porządkuje wydzielanie łoju przez skórę, wzmacnia płytkę paznkokci oraz pobudza wzrost włosów i nadaje im zdrowy odmiane. Zatem objawy takie jak: łojotok, stany zapalne skóry, zmiana koloryu skóry, łuszczenie skóry, łamliwość paznokci, utracenie lub słabość włosów, powinny skierować naszą uwagę.

Skutki niedoboru biotyny

Objawy połaczone z pogarszaniem sie kondycji włosów, skóry czy paznokci, to tylko część nie najgorszych efektów niedoboru witaminy B7. Do niepożądanych objawów braku odpowiedniej ilości biotyny w organizmie należą również: bóle mięśni, drętwienie dłoni i stóp, wzrostcholesterolu we krwi, chroniczne zmęczenie, senność, rozdrażenienie.

Biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, charakteryzuje się krótkim okresem półtrwania. Sprawia to, że niemożliwe jest zgromadzenie jej zapasów w organizmie.Niedobory witaminy B7 występują wprawdzie relatywnie czasami jednak nie jest trudno do nich niechcący dostarczyć Syntezę biotyny w jelitach osłabiaużywanie antybiotyków, niektórych innych leków, spożywanie alkoholu, picie kawy, palenie papierosów. Niedobór może się też pojawić, jeśli dieta przez pewien czas będzie zbyt uboga w biotynę.Konsekwencje mogą być poważne, dlatego ważna jest szybka reakcja.

Pierwsze ostrzeżenie

Przed tym jak niedobór witaminy H zacznie siać spustoszenie w całym ciele najpierw da o sobie znać na zewnątrz.Pierwszymi oznakami obniżonego poziomu biotyny są powstać problemy skórne i około-skórne. Dlatego, zamiast na widok zwiększonej niż zazwyczaj ilości włosów pozostałych na szczotce po czesaniu, można udawać sięudawać się na znalezienie szamponu do zadań specjalnych, warto zastanowić się, czy to osłabienie włosów nie wynika może z niedoboru biotyny. Na korektę diety może być już wówczas za późno, gdyż przyjmowane wraz z nią ilości witaminy H mogą okazać się niewystarczające do zniwelowania niedoboru. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak sięgnięcie po adekwatnie zbilansowanepreparaty, zawierające biotynę. Odpowiednimwyborem będą na przykład witaminy na włosy, gdyż biotyna jest najczęściej ich najgłównieszym składnikiem. Biotyna tabletki, suplementy diety z biotyną, wspomagać znormalizować poziom tej najważniejszej dla funkcjonowania organizmu witaminy.

Główne ostrzeżenie

Zanim niedobór witaminy H zacznie siać spustoszenie w całym organizmie, najpierw da o sobie znać na zewnątrz.Głównymi oznakami niskiego poziomu biotyny mają powstać problemy skórne i około-skórne. Dlatego, zamiast na widok zwiększonej niż zazwyczaj ilości włosów pozostałych na szczotce po czesaniu, udawać się na znalezienie szamponu do zadań specjalnych, warto zastanowić się, czy toosłabienie włosów nie wynika przypadkiem z niedoboru biotyny. Na korektę diety może być już wówczas za późno, gdyż przyjmowane wraz z nią ilości witaminy H mogą okazać się niewystarczające do zniwelowania niedoboru. Wyjśćie tego problemu jest natomiast sięgnięcie po adekwatnie zbilansowanepreparaty, zawierające biotynę. Odpowiednimwyborem będą na przykład witaminy na włosy, gdyż biotyna jest najczęściej ich najgłównieszymskładnikiem. Biotyna tabletki, suplementy diety z biotyną,pomogą znormalizować poziom tej ważnej dla funkcjonowania organizmu witaminy.

Powinno się wiedzieć jak dokładnie biotyna działanie wywołuje w skórze głowy. Kumuluje ona mianowicie cząsteczki biodostępnej siarki, po to, by następnie zasilić nimi, poprzez krew, macierz włosa (czyli jego korzeń). W macierzy włosa rosnąwiązania siarkowe, które odpowiadają za silne i elastyczne spojenie łodygi włosa na całej jej długości. W macierzy włosa jest również wytwarzana masa keratynowa, która wypełnia przyrost łodygi. Proces ten odbywa się prawidłowo bezustannie. W zwiazku z tym też suplement diety, taki jak biotyna tabletki, ma bezpośredną wpływ na stymulowanie porostu włosów.

Aby uniknąć wystąpieniem niedoborów biotyny, powinno się przyjmować ją profilaktycznie. Witamina B7 jest w zupełnościbezpieczna dla ludzkiego organizmu, a wielokrotne badania odnoszą że nie jest możliwe jej przedawkowanie. Nawet przyjęcie znacznie dużychdawek biotyny niż zalecane, nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. Korzyści z przyjmowania biotyny są zaś nieocenione. Nie tylko pozwala ona zapewniać poziom niezbędnej dla zdrowia witaminy w równowadze, ale także zapewnia efektpięknych włosów, promiennej skóry i mocnych paznokci.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>