Ciesz się skórą bez zmarszczek

Jak stosować kwas hialuronowy, aby cieszyć się skórą bez zmarszczek?

 

Już od długiego czasu, kwas hialuronowy stosowany jest do zabiegów medycyny estetycznej, w czasie których ta organiczna substancja chemiczna wstrzykiwany jest w głąb naskórka. I z tym właśnie najczęściej się kojarzy – z ingerencją strzykawki w skórę. Nie jest to jednak jedyny sposób na kurację kwasem hialuronowym. W obecnych czasach, zamiast udawać się do gabinetu medycyny estetycznej, sięgnąć można na przykład po suplement, taki jak kwas hialuronowy tabletki.

 

Zabiegi na skórę bez zmarszczek

 

Liczne badania, a także wiele lat praktyki medycyny estetycznej, poświadczyły, że kwas hialuronowy na zmarszczki działa w sposób znacznie je redukujący. Standardowa forma używania kwasu hialuronowego to zabiegi typu anti-aging. Stosowany do nich kwas hialuronowy ma postać żelu, którego rolą jest punktowe wygładzenie zmarszczki. Jak można się jednak domyślić, zabiegi te nie należą do najtańszych. Ponadto, choć pozytywne działanie, aplikowanego bezpośrednio do głębokich warstw skóry, preparatu z kwasem hialuronowym jest niepodważalne, to jednak stosowanie do tego celu strzykawki, zniechęca wiele kobiet. Zabiegów tych nie wykonuje się też jednorazowo, ale trzeba ponawiać je co jakiś czas, ponieważ kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie.

 

Zabieg opierający się na bezpośrednim wprowadzeniu kwasu hialuronowego do skóry, nie jest na szczęście jedynym dostępnym sposobem na skorzystanie z dobroczynnych właściwości tej substancji. Dla osób z różnych powodów nie mogących sobie pozwolić na zabiegi odmładzające, lub niechętnie do nich nastawionych, pozostaje możliwość sięgnięcia po tabletki z kwasem hialuronowym.

 

Eliksir młodości, czyli czym właściwie jest kwas hialuronowy?

 

Pozostaje pytanie o to, dlaczego to właśnie kwas hialuronowy jest wykorzystywany do zabiegów odmładzających, oraz do produkcji przeciwzmarszczkowych kremów i suplementów. Otóż dzieje się tak dlatego, że substancja ta występuje naturalnie w organizmie człowieka, w formie soli sodowej. W największej ilości występuje się w naszej skórze, choć nie jest to jedyne miejsce jej występowania. Zawartość kwasu hialuronowego w organizmie ciągle się zmienia, każdego dnia jego część ulega naturalnemu rozkładowi, a na jej miejsce tworzą się nowe cząsteczki. Produkcja wspomnianych nowych cząsteczek w organizmie człowieka z wiekiem jednak zwalnia, a tkanki, w których są braki odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego podlegają stopniowej degradacji.

 

Z biochemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy jest polisacharydem, czyli cukrem złożonym. Cechą, która go charakteryzuje, jest niebywała chłonność. Dlatego zadaniem, jakie pełni kwas hialuronowy w skórze, jest wiązanie wody. Dzięki jego obecności, skóra jest chroniona przed przesuszaniem się i wiotczeniem. Ponadto, kwas hialuronowy wspomaga walkę skóry z wolnymi rodnikami, powodującymi przedwczesne umieranie jej komórek. Zapobiega zatem starzeniu się skóry na różne sposoby. W pewnym stopniu kwas hialuronowy w skórze działa również jako bariera przed niepożądanymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, słońce czy niskie temperatury.

 

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki wybór będzie najkorzystniejszy w przypadku poszczególnych osób. Zastanawiając się nad kuracją kwasem hialuronowym, należy jednak pamiętać, że choć zabiegi dają natychmiastowy rezultat, w krótkim czasie zaczyna on słabnąć, a zabieg trzeba powtórzyć. Najtrwalsze kwasy, jakich używa się do zabiegów anti-aging są w stanie utrzymywać się w organizmie do 18 miesięcy. Najczęściej jednak pacjentkom wstrzykiwane są kwasy o wytrzymałości wynoszącej od 6 do 12 miesięcy. W tym samym okresie, to jest w czasie kilku miesięcy, uzewnętrzniają się natomiast efekty zażywania preparatów takich jak tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem.

 

A więc, w czasie gdy rezultaty zabiegu odmładzającego, nikną z upływem czasu, pozostawiając skórę w coraz gorszym stanie, stosowanie preparatów takich jak kwas hialuronowy w kapsułkach sprawia, że z każdą chwilą stan skóry ulega poprawie. A im dłużej suplementacja jest stosowana, tym lepszy jest tego wynik. Pozostaje jeszcze kwestia ceny. O ile wypełnienie zmarszczek poprzez wstrzykiwanie w nie kwasu, to wydatek rzędu kilkuset złotych, który za jakiś czas trzeba będzie powtórzyć, o tyle stosowanie tabletek plasuje się dużo niżej, jeśli chodzi o cenę. Miesięczny zapas tabletek z kwasem hialuronowym nie powinien wynieść więcej niż kilkadziesiąt złotych.

 

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>