Codzienne przyzwyczajenia dla pięknej skóry

Zdrowa, promienna cera bez przebarwień i niedoskonałości to baza dobrego wyglądu.

Przyzwyczajone jesteśmy jednak do tego, że cera płata nam figle. Nasze kosmetyczki są więc pełne fluidów i korektorów, mających za zadanie ukrywanie zauważalnych wad skóry twarzy. Nie musi tak być. Potrzeba tylko wprowadzić do swoich urodowych rytuałów kilka nawyków, oraz stosować określone kosmetyki, takie jak na przykład krem z kolagenem, aby zauważalnie poprawić wygląd skóry i nie odczuwać już potrzeby chowania jej pod makijażem.

 

Codzienna pielęgnacja

 

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest jej codzienne właściwe oczyszczanie i nawilżanie. Czynności te wykonywać trzeba przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a więc rano i wieczorem. Do mycia twarzy wykorzystywać trzeba przeznaczonych do tego produktów, takich jak żele lub pianki. Chwilę przed przemyciem twarzy żelem, doradza się dokładnie pozbycie się z niej makijażu, przy pomocy mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego. Niedbałe zmycie makijażu, może powodować zatykanie porów, podrażnienia, zaczerwienienia, wypryski, a nawet reakcję alergiczną. Następnym ważnym krokiem jest troska o nawilżenie skóry. Zagwarantuje to nałożenie kremu. Odpowiednio dobrany krem nawilżający, nie tylko zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci, ale też dostarczy jej wartościowych składników, umacniać ją i polepszając jej wygląd. Idealnie spełni się w tej roli krem kolagenowy.

 

Istotne jest nie tylko to, co nakładamy na twarz, ale też jak to wykonujemy

 

Czy wiedziałaś o tym, że wszelkiego pokroju kosmetyki, zamiast wsmarowywać w skórę twarzy mocnymi ruchami, o wiele przychylniej jest w nią wklepywać? Czy to będzie krem z kolagenem, czy serum, a nawet podkład, wklepywanie kosmetyku w wrażliwą skórę twarzy jest lepszym wynikiem. Dzięki wklepywaniu, substancje aktywne znajdujące się w kremie czy serum mają lepszy dostęp do głębszych warstw skóry. Poklepywanie opuszkami palców skóry twarzy wspiera lepszemu ukrwieniu oraz poprawie mikrokrążenia, co wpływa na jej dobry wygląd. Wsmarowywanie natomiast powodować może rozciąganie skóry i przyspieszać powstawanie zmarszczek. Tego zaś nie życzy sobie chyba żadna z dziewczyn... Czym innym niż smarowanie jest jednak właściwy, delikatny masaż twarzy opuszkami palców. Masowanie skóry twarzy we właściwy sposób wpływa bowiem, podobnie jak bogaty w kolagen krem, odmładzająco i przeciwzmarszczkowo, a dodatkowo relaksująco. Opłaca się więc przemyśleć kwestię nauczenia się wykonywania na sobie takiego masażu.

 

Zabezpieczenie przed słońcem

 

Wbrew pozorom, skóra nie lubi słońca. Lekka, złota opalenizna prezentuje się wprawdzie kusząco, w rzeczywistości natomiast jest wynikiem naturalnych mechanizmów obronnych skóry przed promieniami słonecznymi. Zawarte w nich promieniowanie UV szkodzi strukturze skóry, sprawia, że prezentuje się ona gorzej i szybciej się starzeje, może też prowadzić do niebezpiecznych chorób, w tym nowotworowych. W celu zadbania o bezpieczeństwo skóry, opalanie lepiej jest zamienić stosowaniem samoopalaczy, a na co dzień chronić skórę właściwymi filtrami. Dobrze przy tym pamiętać, że skóra twarzy jest narażona na działanie promieni słonecznych nie tylko latem, ale także cały rok.

 

Eliminacja tego, co szkodzi

 

Nawet najlepszy krem z kolagenem do twarzy nie uchroni skóry, która codziennie dręczona jest niezdrowymi nawykami. Palenie papierosów, częste picie alkoholu, śmieciowa dieta... Skóra nie toleruje używek i momentalnie „odwdzięcza się” za ich nadmiar zmarszczkami, sińcami, przesuszeniem i brakiem blasku. O skórę powinno się dbać dogłębnie, nieregularna pielęgnacja traci sens. Dlatego dla dobrego stanu skóry, warto odżywiać się zdrowo, wybierać owoce i warzywa, zamiast tłustych i słodkich przekąsek oraz stanowczo rzucić palenie papierosów, a spożywanie alkoholu chociaż ograniczyć. Wiadomy jest także pozytywny wpływ wody na wygląd skóry – należy jej wypijać minimum 2 litry dziennie.

 

Ruch wpływa nie tylko na zdrowie

 

Idealnym dopełnieniem właściwej diety i codziennej pielęgnacji skóry za pomocą kosmetyków, takich jak krem z kolagenem, jest zagwarantowanie sobie dawki ruchu co pewien czas. Regularne ćwiczenia fizyczne nie tylko wpłyną na polepszenie się zdrowia oraz wyrzeźbienie sylwetki, ale niewątpliwie wywołają też korzystne zmiany w wyglądzie cery. Pod wpływem aktywności fizycznej, skóra nabiera sprężystości. Intensywny ruch polepsza przepływ krwi w organizmie, sprawiając, że tlen dochodzi do wszystkich komórek z większą siłą. Także i skóra jest więc lepiej dotleniona, dzięki czemu wytwarza się na niej mniej zaskórników i zmarszczek. Wraz z potem, produkowanym intensywnie w czasie aktywności fizycznych, nasz organizm wyzbywa się toksyn oraz szkodliwych wolnych rodników. Początkującym doradza się ćwiczyć kilka razy w tygodniu, w dni nie występujące po sobie, przez kilkadziesiąt minut. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń, rządzi dowolność: może to być bieganie, gimnastyka w domu, ćwiczenia na siłowni, pływanie... Wszystko zależy od preferencji, bo ważne jest, żeby ruch wzbudzał radość.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>