Czy penis kurczy się z wiekiem? Mamy odpowiedź od eksperta!

Na naszą skrzynkę e-mail dostaliśmy ostatnio list, który poruszył ciekawy problem.

Przyznajemy, że do tej pory o czymś takim nawet nie słyszeliśmy (a wiecie, że w sprawach kontaktów damsko-męskich niewiele może nas zaskoczyć!). Właśnie dlatego poprosiliśmy jego autora o zgodę na upublicznienie tego listu. A rzecz dotyczy... kurczenia penisa wraz z wiekiem. Słyszeliście o tym?

Napisał do nas Mariusz. Oto treść jego maila:

„Witam ostatnio przeczytałem gdzieś, że penis wraz z wiekiem się zmniejsza. Czy to prawda? Nie wierzę w to jakoś, ale z drugiej strony mam 35 lat, więc wchodzę w taki wiek, gdzie ta sprawność seksualna chyba się zmniejsza, więc chciałbym wiedzieć co mnie czeka, na co mam się przygotować i czy jest jakiś sposób, żeby to kurczenie powstrzymać?”

Kurczenie penisa? Z wiekiem? Pomyśleliśmy: bez jaj (łapiecie? Bez jaj? ;))! Nigdy o czymś takim nie słyszeliśmy i wydawało się to nam trochę nierealne. Tyle wywiadów z ekspertami, tyle wiedzy na ten temat, na pewno gdzieś byśmy trafili na informacje o kurczeniu penisa, gdyby to była prawda. Już mieliśmy odpisać coś w stylu „stary, przestań się martwić, to bzdury!”, ale tknęło nas, żeby rzecz sprawdzić dokładnie. No i lekko się zdziwiliśmy... Ale niech przemówi ekspert. Paweł Wojciechowski, człowiek dysponujący ogromną wiedzą w zakresie seksu i anatomii człowieka. To właśnie jemu pokazaliśmy mail od Mariusza.

„Tak, to prawda. Temat jest mało znany, niepopularny i niewiele się o nim mówi, bo kto się przyzna, że zmniejszył się jego członek. Wyobrażacie sobie posiadówę w knajpie i nagle głos „chłopaki, tak w ogóle to penis mi się zmniejszył”? Ja też tego nie umiem sobie wyobrazić.

Penis ulega zmniejszeniu pod wpływem różnych czynników, przede wszystkim wieku, używek, ale też totalnie zaskakujących np. stanu cywilnego!

Wiek działa na całe ciało, w tym również na męskie organy. Tak jak mięśnie zaczynają wiotczeć, a skóra staje się mało sprężysta, tak również penis może stracić trochę ze swojej wielkości. To przez mniejszą produkcję testosteronu, który odpowiada za rozmiar. Co zrobić, by wiek miał mniejszy wpływ na rozmiar penisa? Używać go! Aktywność seksualna wpływa na poziom testosteronu, poza tym stara prawda głosi, że organ nieużywany zanika, więc... Seks w starszym wieku pomoże zadbać o odpowiedni testosteron, a to sprawi, że nic nie stracimy ze swojej długości.

Kiedy zgłębiałem ten temat bardziej zaskoczyło mnie to, że na rozmiar członka ma wpływ również... stan cywilny czy posiadanie dzieci. Patrząc na to logicznie jest to... nielogiczne (śmiech). Ale zbadali to specjaliści z Waszyngtońskiego Centrum Psychologicznego, którzy przebadali kilkuset mężczyzn i doszli do takich właśnie wniosków. Gdzie tkwi zagadka? Znowu chodzi o testosteron. Ślub czy narodziny powodują jego spadek, a to do efektów opisanych wyżej.

Kolejna sprawa to dieta i nasze nawyki. Dieta powinna zawierać sporo ryb i jaj, natomiast palenie papierosów i picie alkoholu jest niewskazane.

Jeśli jednak penis pomimo starań zmniejszy się to zawsze możemy wykorzystać którąś z metod na jego powiększenie: operacje czy np. tabletki na powiększenie penisa. Przyznam się szczerze, że ja, jak i niektórzy moi przyjaciele je stosują, ale prewencyjnie, żeby nie doszło do jakichkolwiek zmian na gorsze. Wystarczy po prostu brać połowę lub 1/3, 1/4 zalecanej dawki i tyle. Przy połowie dawki już mogą wystąpić efekty powiększania penisa, więc nawet jakbyśmy przestali stosować te tabletki i z czasem doszło do zmniejszenia rozmiaru, to po prostu wrócimy do swojego pierwotnego rozmiaru rozmiaru sprzed powiększenia. Plusem takich tabletek jest też ogólny wpływ na seks, np. erekcję itd. Nie chciałbym wymieniać nazwy preparatu, którego używam, bo wiele jest niezłych i na pewno każdy znajdzie taki, który mu odpowiada.

Problem penisa, który się kurczy jest zatem całkiem realny i częsty, pomimo tego, że na co dzień się o tym niewiele słyszy. Na szczęście wystarczy trochę uwagi i działań, by nie stracić tego co już mamy.”

Paweł Wojciechowski nie chciał zdradzić nazwy preparatu jakiego używa, my nie mamy takich oporów, a być może komuś taka nazwa się przyda. Jest to preparat w kapsułkach o nazwie PeniSizeXL.

Ten temat to nauczka dla nas. Myśleliśmy, że na seksie się znamy jak mało kto. Musimy nabrać więcej pokory, bo chyba jednak jeszcze wiele kwestii związanych z seksem jest nieznana, a problemy naszych czytelników mogą nas zaskoczyć. Jeśli macie jakieś pytania, nawet dziwne i niespotykane, to piszcie!

Komentarze

Kantar

09:42 15.06.2018

ok, jestem oficjalnie przerażony

Odpowiedz

Robek

19:27 28.05.2016

nie slyszalem o czymś takim, zeby penis malal z wiekiem

Odpowiedz

Trollek

14:09 04.07.2016

Ron Jeremy nie lubi tego LOL

Odpowiedz

Karol Roszewski

14:04 04.09.2018

To żadna nowość chociaz o tym patencie z tabletkami na powiekszenie penisa jako przeciwdzialaniu nie slyszalem. Chyba zamowie, bo jakos nie chcialbym zeby mój penis zmienil swoja dlugosc

Odpowiedz

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>