Do czego tkance skórnej kolagen?

Przeglądając wykazy składników, podane na etykietach kosmetyków do pielęgnacji skóry, bardzo często znaleźć możemy wśród nich na kolagen. Użytkowaniem kolagenu w swoich produktach szczyci się w przekazach reklamowych wielu producentów. W tym samym czasie internet zalewa ogromna ilość relacji oraz opinii na temat stosowania suplementów, takich jak kolagen pochodzenia rybiego w tabletkach dla poprawy stanuzdrowia oraz wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Czy rzeczywiście kolagen powinien być uważany za tak bardzo niezbędny skórze pierwiastek piękna?

Skąd idea na użytkowanie kolagenu do pielęgnacji urody?

Za nami już czasy, gdy jedynym dostępnym kremem był ten w niebieskim słoiczku, a dziewczyny stosowały go nie patrząc na to, jaki rodzaj cery reprezentowały. Używały go na noc i na dzień, na twarz, ale i na zniszczone dłonie. Bo alternatywą było nie stosowanie kremu w ogóle. Na ten moment z dostaniem się do różnych specyfików nie ma żadnego problemu. Są dermokosmetyki do cery suchej, tłustej, mieszanej, linie kosmetyczne o działaniu nawilżającym, wzmacniającym, rozświetlającym...Długo by wymieniać. Plan działania specyfików do pielęgnacji tkanki skórnej jest najczęsciej ten sam – muszą powodować, iż tkanka skórna będzie odpowiednio nawilżona, sprężysta, a także będzie ładnie się prezentować. Producenci prześcigają się więc w opracowywaniu takich produktów, które będą te efekty nie tylko obiecywać, ale też naprawdę dawać.

Od kilku lat od kosmetyków oczekujemy jednak czegoś więcej. Już nie tylko mają one dbać o skórę, ale też opóźniać procesy jej starzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie kolagen. Jego właściwości, związane z pomocą w utrzymaniu młodego wyglądu tkanki skórnej, powodują, że jest on od pewnego czasu tak częstym składnikiem wielu kosmetyków.

Niech żyje młodość

Starzenie się jest zwyczajnym procesem, dotykającym wszystkich organizmów żyjących. Fakt, że jest to proces naturalny, nie znaczy niestety, że także przyjemny. Starzejące się ciało, to ciało, które traci swoją dotychczasową zwinność, żywotność, blask i energię. Starzenie na każdym odciska swoje piętno i jest czymś, czego nie da się uniknąć. Tym, co jednak można uczynić, jest zapobieganie, powstrzymanie lub choćby opóźnienie pewnych objawów związanych ze starzeniem się. Jednym z czynników, odgrywających w tym działaniu ważną rolę jest właśnie kolagen, zarówno ten zawarty w kosmetykach, jak i kolagen w tabletkach.

W aktualnym czasie zauważamy bez wątpienia coś, co nazwać można kultem młodości. Bywa on źle postrzegany przez różnego rodzaju autorytety, jednak nie można ukryć, że młodość to nie tylko synonim piękna, ale również zdrowia, sprawności i siły. A o ile dążenie do idealnego wyglądu bywa uznawane za próżność, o tyle nikt nie poddaje w wątpliwość słuszności dążenia do zachowania zdrowia i sprawności. W nurcie dążeń o jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu chodzi przecież o to wszystko razem wzięte. Zdrowie i energia fizyczna przekładają się na dobry wygląd. Kto czuje się młodo, będzie też młodo wyglądał. A nie ma nic złego w pragnieniu pozostania młodym tak długo, jak to tylko możliwe.

Na szczęście rośnie w ludziach świadomość, jak należy troszczyć się o własne ciało, by zachować je w dobrym zdrowiu oraz kondycji, mimo upływu lat. Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych dietetyką oraz zwraca uwagę na to, co kładzie na talerz swój i swoich najbliższych. Karnety do siłowni oraz klubów fitness sprzedają się nie tylko na początku stycznia, na fali noworocznych przyrzeczeń. W sieci modne stało się pokazywanie sportowych przedsięwzięć. Prawidłowa dieta, dawka ruchu, ale też odpoczynku, to filary żywotności i dobrego wyglądu. Kolejnym jest podanie organizmowi tego, czego z biegiem lat zaczyna mu brakować, czyli suplementacja produktami z zawartością kolagenu. Stosowany do tego kolagen rybi już w krótkim czasie po rozpoczęciu spożywania przynosi obiecane efekty, wspomagając wieloaspektowe dbanie o ciało.

Kolagen – patent na młodość

Kolagen jest białkiem, które każdy z nas posiada w swoim ciele. Stanowi w ogromnej mierze budulec naszej skóry i jest odpowiedzialny za jej elastyczność oraz sprężystość. Jako tak ważna część tkanek skórnych, kolagen powstaje na nowo w organizmie w sposób naturalny. Na nieszczęście, odnowa ta przebiega w prawidłowym stopniu tylko do któregoś momentu. Za moment ten można uznać pokazanie się pierwszych, nawet mało widocznych zmarszczek. Ich zaobserwowanie oznacza, że nasze ciało przestało nadążać z produkcją kolagenu oraz obecnie więcej żużywa go, niż wytwarza.

Na szczęście nie jest to proces, w który nie da się ingerować. Braki kolagenu w organizmie można niwelować. Proteina, jaką jest kolagen, nie występuje jednak w większości produktów, które spożywamy. Aby zatem dostarczyć sobie optymalnej ilości kolagenu, dobrze jest sięgnąć po produkt go posiadający. Kolagen w tabletkach produkowany jest z kolagenu pochodzenia odzwierzęcego. Liczne badania udowadniają, że najlepszym i |najskuteczniejszym działaniem cieszy się kolagen rybi. Zewnętrzna dbałość o tkankę skórną, dbałość o dobór potrzebnych dla danego typu cery oraz skóry suplementów, wybieranie tych o naturalnych składnikach, regularne zabiegi kosmetyczne – wszystko to jest bardzo niezbędne dla zdrowia, kondycji oraz wyglądu skóry. Z biegiem lat może jednak byćniewystarczające.

Kuracja kolagenowa, polegająca na przyjmowaniu odpowiednich składników, daje skórze szansę na spowolnienie procesów starzenia się. Skóra, która dostaje wystarczającą dawkę kolagenu jest sprężysta, napięta, a przy tym nawilżona, promienna oraz po prostu zdrowa. Dostarczanie tego niezbędnego składnika wyłącznie od zewnątrz, a więc poprzez kremy i balsamy, to jednak tylko uzupełnienie tego, co dzieje się w środku organizmu. A to tam, w środku, kolagen potrzebny jest najbardziej.

Kolagen pozyskiwany z białka rybiego, pojawiający się najczęściej w składzie suplementów kolagenowych, pozyskiwany jest z łusek ryb słodkowodnych. Producenci najlepszych na rynku suplementów najczęściej kupują ten właśnie rodzaj kolagenu, gdyż, bardziej od na przykład bydlęcego, jest on zbliżony do kolagenu zwyczajnie występującego w naszym organizmie. Może więc z powodzeniem uzupełniać braki tego białka, ujawniające się z upływem lat.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>