Kiedy warto sięgnąć po kolagen rybi w proszku?

O kolagenie ostatnimi czasy dużo się słyszy i czyta. Kosmetyki oraz preparaty opierające swoje działanie na dobroczynnych właściwościach kolagenu, coraz częściej możemy dostrzec na półkach drogerii oraz aptek. Po kolagen w różnej postaci, na przykład suplementu diety, jakim jest kolagen w proszku, sięga coraz więcej kobiet. Wiele z nich, w tym celebrytki oraz blogerki, jest usatysfakcjonowanych z efektów jego stosowania oraz chętnie poleca go na swoich profilach społecznościowych i blogach. Czym więc jest jeden z najpopularniejszych suplementów ostatnich czasów i dla kogo jest dedykowany?

Kolagen – co to takiego?

Kolagen jest rodzajem białka, występującym naturalnie w organizmie ludzkim, jak oraz w wielu różnych organizmach żywych. Gromadzi się przede wszystkim w skórze człowieka, a ze względu na swoje specyficzne właściwości, decyduje o jej sprężystości, jędrności, a także o jej młodym oraz zdrowym wyglądzie. Jak pewnie nietrudno się domyślić, o wiele więcej kolagenu znajduje się w ciałach ludzi młodych. Wiąże się to ze zdolnością organizmu do wytwarzania tej cennej dla jego pracy i wyglądu substancji. Niestety, kolagen w organizmie zużywa się, a możliwości jego naturalnego odnawiania, z czasem stają się coraz mniejsze. To z ubytków kolagenu wynika występowanie zmarszczek i wiotczenie skóry.

Procesy starzenia się organizmu są niestety nieuniknione. Na chwilę obecną nie istnieje lek, który dałby możliwość zatrzymać młodość na wielki. Na szczęście naukowcy nie próżnują i, dzięki ich wysiłkom, pojawiają się coraz to nowe rozwiązania na opóźnienie niektórych dotkliwych efektów starzenia się. Po pierwsze, dzięki wielu publikacjom popularnonaukowym, nikogo już nie dziwi, że dla zachowania zdrowego oraz młodego wyglądu na dłużej, ważne jest ogólnie rozumiane dbanie o swój organizm. Odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta, angażowanie do stylu życia regularnej aktywności fizycznej, unikanie używek oraz redukowanie stresu – wszystkie te czynniki mają niebanalny wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonujemy oraz w bardzo dużej mierze również na to, jak wyglądamy. Skoro jednak, już wiele lat temu, udało się wyodrębnić kolagen, jako białko, którego deficyt powoduje uwidacznianie procesów starzenia się, naturalną konsekwencją tego odkrycia było pojawienie się na rynku suplementów zawierających tę wartościową, umożliwiającą dłużej cieszyć się młodością, proteinę.

Suplementacja kolagenem

Z dbaniem o skórę kojarzy nam się zazwyczaj używanie odpowiednich produktów do jej pielęgnacji, takich jak kremy, balsamy, lub serum. Zewnętrzna troska o stan skóry oczywiście jest niezwykle istotna, z tego powodu kosmetyki zawierające kolagen zawsze będą właściwym wyborem. Nic nie zastąpi jednak dbania o zdrowie skóry od wewnątrz. Dla stanu naszej skóry olbrzymie znaczenie ma tryb życia, jaki prowadzimy. Zdrowe odżywianie się, uprawianie aktywności fizycznej, picie dużych ilości wody – to wszystko pozytywnie wpłynie nie tylko na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Za odpowiednie traktowanie, nasz organizm odwdzięczy się nam również pięknym oraz promiennym wyglądem. Jednak żadna dieta, ani żadna aktywność fizyczna nie pobudzą organizmu do wytwarzania identycznych ilości kolagenu, jak w młodości. Nie jest możliwe również przyjęcie odpowiedniej ilości niezbędnego nam kolagenu wraz ze standardowym pożywieniem, ponieważ białko to nie występuje w większości produktów spożywczych.

Dla osób starających się mimo to dostarczać swojej skórze kolagenu od wewnątrz, istnieją suplementy diety, takie jak na przykład kolagen w postaci proszku. Produkty, które możemy znaleźć, poszukując suplementów z kolagenem, najczęściej mają w składzie jeden z trzech jego rodzajów: rybi, bydlęcy, lub wieprzowy. Rozmaite badania udowadniają, że to kolagen rybi charakteryzuje się największą skutecznością oraz najlepszymi efektami działania. Ten typ kolagenu pozyskiwany jest z łusek ryb. uzyskiwany z tego właśnie źródła kolagen, najbardziej odpowiada proteinie, która w aż 75 procentach buduje naszą skórę. Z tego powodu kolagen rybi w proszku jest najodpowiedniejszym rodzajem kolagenu do zażywania przez ludzi, najszybciej aktywuje fibroplasty, które nasilają produkcję kolagenu w tkankach skóry.
Spożywanie kolagenu w proszku jest nie tylko korzystne dla kondycji i zdrowia ludzkiej skóry, ale przede wszystkim bezpieczne dla organizmu, co udowadniają liczne badania, jak oraz rekomendacje wielu zadowolonych klientów. Kolagen rybi jest w stu procentach naturalną substancją, otrzymywaną z łusek ryb, jeśli więc stosujemy go zgodnie z zaleceniami producenta, nie musimy mieć żadnych powodów do obaw.

Inne właściwości kolagenu

Kolagen znajdujący się w suplementach diety, takich jak kolagen rybi w proszku, działa przede wszystkim na wygląd skóry. Głównie ze względu na tę właściwość jest produkowany i chętnie kupowany przez wiele osób, które pragną poprawić stan swojej skóry, lub po prostu o nią zadbać. Kolagen bowiem wygładza skórę, nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele, pomaga jej utrzymać młody oraz zdrowy wygląd, wpływa na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wzmacnia jej elastyczność i zapobiega pojawianiu się zmarszczek.
Jednak na tym nie kończy się szeroki wachlarz możliwości tego nowoczesnego składnika. Obok zapobiegania starzeniu skóry, kolagen rybi skutkuje także wzmocnieniem i poprawą wyglądu włosów i paznokci. Jednak i to wciąż nie wyczerpuje jego zróżnicowanych właściwości. Kolagen w organizmie człowieka odgrywa niemałą rolę również w prawidłowym funkcjonowaniu układu kostnego i stawów. Odpowiedni poziom kolagenu w organizmie człowieka jest więc niezbędny do zachowania pełnej sprawności fizycznej.

Kto powinien sięgnąć po kolagen w proszku?

Kolagen w proszku dedykowany jest wszystkim osobom, którym zależy na odpowiedniej pielęgnacji swojej skóry. Nie ma żadnych medycznych zastrzeżeń do stosowania preparatu, jakim jest kolagen rybi, dlatego też, bez obaw o negatywny wpływ na zdrowie, stosować go może każdy. Jest to produkt w pełni naturalny oraz bezpieczny. Ze względu na niewygórowaną cenę, kolagen rybi w proszku nie stanowi produktu z tak zwanej wyższej półki, ale jest dostępny dla każdego, kto pragnie wypróbować na sobie słynne efekty kuracji kolagenowej.
Po suplementację kolagenem powinny sięgnąć szczególnie osoby, dla których nie jest obojętne troszczenie się o zdrowie oraz wygląd. Stosowanie kolagenu jest niezwykłym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, opartego na zbilansowanej diecie i korzystaniu z dobrodziejstw aktywności fizycznej.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>