Oczyszczanie powietrza w domu

Zadbaj o swoją rodzinę, sprawdź sposoby na oczyszczenie powietrza w domu

 

Z jednej strony smog, z drugiej kurz. Prawda jest taka, że powietrze, którym na co dzień oddychamy, nie jest zbyt czyste ani świeże. Naukowcy obliczyli, że wdychamy aż 50 bilionów cząsteczek zanieczyszczeń na godzinę! Z roku na rok przybywa alergików, dla których jest to prawdziwym problemem Nie mamy na nie wpływu, gdy wychodzimy na dwór, jednak możemy wpłynąć na jakość powietrza w naszym domu.

1. Regularnie odkurzaj i wycieraj kurze w mieszkaniu - najlepiej rób to na mokro lub używaj preparatów do usuwania kurzu. Dzięki temu zapobiegniesz roznoszeniu się zanieczyszczeń w powietrzu.

2. Nawilżaj powietrze, którym oddychasz. Suche powietrze ma zły wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale także na skórę. Niski poziom wilgotności sprawia, że dużo trudniej radzimy sobie z infekcjami. W domu powinna panować wilgotność na poziomie powyżej 60%. Dzięki temu pyły stają się cięższe i osiadają na podłodze, skąd możesz je odkurzyć. 

3 Rośliny. To najłatwiejszy sposób na oczyszczenie powietrza w domu. Kwiaty pochłaniają kurz, dbają o odpowiednie wyciszenie pomieszczeń, a także podwyższają wilgoć.

4. Wietrz pomieszczenie. Nasze domy i mieszkania z reguły są bardzo ciepłe, zatem musimy dbać o właściwą wentylację powietrza. Wykorzystaj dni, kiedy jakość powietrza jest lepsza i wietrz mieszkanie robiąc krótkie przeciągi. W ten sposób nie narazisz domowników na wyziębienie, a powietrze w twoim domu znacznie się poprawi.

5. Stosuj urządzenia, które pomogą Ci oczyścić powietrze. Używaj odkurzacza ze szczelnymi filtrami HEPA, które zatrzymują maksymalnie dużą ilość zanieczyszczeń. 

Dla zdrowia swojego oraz swojej rodziny skorzystaj z wyżej wymienionych porad, aby oczyścić powietrze w swoim mieszkaniu, nie pozwól, by zanieczyszczenia przejęły nad Tobą kontrolę.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>