Problemy z przedwczesnym wytryskiem - możesz im zapobiec!

Problem z przedwczesnym wytryskiem

 

Jeśli spotkało to twojego partnera, nie jest on jedyny z takim problemem. Około 30% mężczyzn w Polsce boryka się z tym przedwczesnym wytryskiem. Jak temu zapobiec? Stanąć na wysokości zadania i podjąć próbę wydłużenia stosunku. Odpowiednie ćwiczenia oraz właściwa farmakoterapia mogą okazać się początkiem udanego współżycia, które trwa dłużej niż dotychczas.

 

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja seksualna ujęta w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Ma miejsce wtedy, gdy ejakulacja (wytrysk) następuje wcześniej, niż chce tego mężczyzna i uniemożliwia odbycie stosunku satysfakcjonującego dla obu stron. Ponieważ tego rodzaju zaburzenia mogą mieć wiele przyczyn, leczenie jest zróżnicowane.

 

Przyczyny

 

Zbyt wczesny wytrysk może mieć wiele przyczyn, często jednak jego źródła można szukać w psychice. Wśród czynników psychogennych wyróżniamy takie jak:

 

 • złe relacja z partnerką

 • traumatyczne doświadczenia seksualne z przeszłości

 • strach przed ciążą

 • rzadkie lub nieregularne współżycie

 • brak doświadczenia w seksie (dotyczy mężczyzn rozpoczynających współżycie)

 • zaburzenia nastroju

 • nałogiPrzedwczesny wytrysk może być również następstwem chorób organicznych takich jak:

 • cukrzyca

 • choroby układu moczowo-płciowego (np. przerost lub zapalenie prostaty)

 • niedoczynność tarczycy

 • schorzenia neurologiczne.Sprawdzone sposoby na przedłużenie stosunku:

 

Ćwiczenie mięśni Kegla: Polega na powstrzymaniu i puszczaniu strumienia moczu nad pisuarem. Zaciskanie wzmocnionych mięśni w momencie, gdy nadchodzi najsilniejsze podniecenie tuż przed wytryskiem, może być skuteczną metodą jego opóźnienia.

 

Bezruch i głęboki oddech: Gdy czujesz, że podniecenie sięga najwyższego stopnia, zatrzymaj się i głęboko odetchnij. Ograniczenie ruchów, chwilowe wyciszenie i uspokojenie oddechu pomogą oddalić moment miłosnego finału.

 

Suplementy na przedłużenie stosunku:

Równie dobrym sposobem jest stosowanie suplementów kontrolujących przedwczesny wytrysk, które dodatkowo zwiększają doznania seksualne, poprawiają samopoczucie i jakość współżycia, utrzymują wzwód i dodają pewności siebie. Najlepiej szukać takich, które zawierają najwięcej naturalnych składników, jak np. SperMaxControl, który w swoim składzie zawiera m.in. L-arginina, Żeń-szeń brazylijski Suma, Ziele owsa, Żeń-szeń właściwy, Guarana, Lubczyk, Muszkatołowiec, Żeń-szeń indyjski, Korzeń Maca. Jak widzisz, składniki aktywne preparatu to głównie ekstrakty z roślin, dlatego możesz mieć pewność, że nie dostarczasz do organizmu zbędnej chemii.

Komentarze

Brak komentarzy.

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwe utrapienie. Chociaż pojawia się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi skutecznie zburzyć zawodolenie ze swojego wyglądu. Problem...
Czytaj dalej >>

Opinia o produkcie Jelly Bear Hair

Może to dziwnie zabrzmi, ale chcę wam opowiedzieć o tym, jak żelki uratowały moje włosy przed nożyczkami. Tak, tak, dobrze czytacie: żelki. Na całe szczęście, zanim wybrałam się do...
Czytaj dalej >>

Feromony męskie i damskie – czy naprawdę działają?

Chyba każdy słyszał o feromonach – naturalnych substancjach, które mają przyciągać płeć przeciwną. Ile jest w takich opiniach prawdy, a ile mitu mającego niewiele...
Czytaj dalej >>